Umění betonu

Každý z nás se rád obklopuje krásnými a inspirativními věcmi. Stavíme si útulné domy, budujeme uklidňující zahrady. Chceme si užívat čas s rodinou, s přáteli i kolegy v komfortním a příjemném prostředí. PRESBETON vnáší do vašeho života produkty, které vám budou dělat radost a s nimiž budete zažívat povznášející pocity.

Kromě prvotřídní kvality nabízíme především špičkový design. Na podobě našich produktů spolupracujeme s architekty a designery, beton se v našich rukou mění v ušlechtilý materiál. Záleží nám na tom, aby naše výrobky tvořily s Vaším domem či zahradou jeden harmonický a oduševnělý celek, ve kterém se Vám bude dobře a příjemně žít.

Na této stránce Vám chceme představit několik produktů z naší nabídky, které by Vás mohli inspirovat a nadchnout. Pokud budete mít zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat nebo se podívejte na náš další sortiment vytříbených dlažeb, zdicích prvků, schodišť a venkovní architektury.

Systém H-E-X

Designová řada mobiliáře H-E-X je určena do městského prostředí ulice, pěší zóny, náměstí, ale současně tak i do parku. Dlažba s květináči může být uplatněna v příměstské zóně rodinných domů či venkovském prostředí.

Design tvarosloví jednotlivých prvků mobiliáře je inspirován bionickými příklady z živočišné říše. Hexagonální geometrie je jednou z nejčastěji se opakujících přírodních geometrických forem. Jako přímá inspirace pro návrh dlažebního systému H-e-x posloužily čedičové sloupcové útvary, které krystalizují do šestiúhelníkových forem.

Tvarosloví série H-E-X využívá hlavní přednosti materiálu z něhož je zhotoven - železobetonu. Vyztuženému betonu lze díky procesu odlévání do forem přiřadit ušlechtilé tvary, které by byly z jiného materiálu jen stěží proveditelné. Převládajícím materiálem je hladký pohledový beton, který zaručuje značnou odolnost vůči povětrnostním vlivům a vandalismu.

Podívejte se na katalog H-E-X

Systém G-ROW

Systém G-ROW lze uplatnit běžným způsobem jako jednotlivé finální výrobky (např. lavička, stojan na kola, květináč apod.) anebo jako volně kombinovatelné sestavy. Díky shodnému půdorysnému modulu podstavy 800 x 800 mm, lze jednotlivé elementy, jež jsou obsaženy v základních výrobcích, vzájemně propojovat a seskládávat do tvarově i funkčně odlišných forem. Jedná se o stavebnicový systém, který architektům a projektantům poskytuje možnost upravovat výslednou podobu dle svých konkrétních představ a potřeb.

Základní element přebírá inspiraci ze světa přírodních forem. Lapidární tvar je inspirován všedním příkladem krajiny, která byla miliony let přetvářena v tyčící se geologické útvary, ale také prostými stavbami mravenců čí větrem se neustále transformujícími písečnými dunami.

Při návrhu série G-ROW byl kladen vysoký důraz na trvanlivost a odolnost jednotlivých komponentů. Převládajícím materiálem je hladký pohledový beton, který zaručuje značnou rezistenci vůči povětrnostním vlivům a vandalismu. Série G-ROW pokrývá kompletní potřeby městského mobiliáře, obsahuje lavičky s opěradlem i bez opěradla, sedák, květináč, stojan na kola, odpadkový koš i dělící sloupek, který může být použit současně jako prvek doplňkového veřejného osvětlení.

Podívejte se na katalog G-ROW

Květináče LITE

Designová řada výrobků LITE je díky svým výjimečným vlastnostem určena nejen pro veřejné prostory – ulice, parky, pěší zóny, náměstí, ale i zahrady rodinných domů, terasy a moderní interiéry.

Při samotném návrhu kladli naši designéři vysoký důraz na hmotnost, trvanlivost a tvarovou jednoduchost. Řada PRESBETON LITE svými rovnými liniemi představuje moderní minimalistický design s mimořádnou lehkostí.

Nové technologie a s nimi spojený nový typ vysokohodnotného betonu nám otevřeli možnosti vývoje subtilních a houževnatých konstrukcí se zásadně sníženou vlastní hmotností a dlouhou trvanlivostí. Hmotnost výrobků je v průměru o 60 % nižší, než je u standardních betonových výrobků běžné. Díky své nízké hmotnosti jsou výrobky snadno manipulovatelné a jsou přímo ideální pro použití na terasách s omezeným zatížením povrchu.

Řada LITE byla vyvinuta především pro ty nejnáročnější klienty, kteří touží po něčem netradičním a originálním.

Podívejte se na katalog LITE

Zdicí systém LINE BLOCK

Tento zdicí systém je typický svou jednoduchostí a tvarovou střídmostí. Jedinečnost tomuto systému propůjčují do nekonečna ubíhající přůběžné linie v barvách přírodní, černé a bílé.

Zajímavostí tohoto zdicího systému je způsob výstavby za pomoci spojovacích betonových kroužků. Výhodou je výrazná úspora času a peněz.

Systém LINE BLOCK sestává z tvarovek průběžných celých, polovičních a sloupkových. K ukončení zdiva slouží zákrytová deska ZDL. Vzhledem k svému modernímu vzhledu lze zdi či ploty z tvarovek LINE BLOCK využít jak v soukromém, tak i veřejném sektoru. Tvarovky LINE BLOCK jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny vnitřním ochranným systém Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Zdicí systém DUO STONE

Komplexní zdicí systém nabízející barevnou i povrchovou variabilitu. Tvarovky jsou štípané v barvách bílá, šedá, černá nebo štípano-rumplované v barvách okrová a šedočerná. Systém DUO STONE je určen pro výstavbu zděných plotů, opěrných zídek, malých okrasných zídek, volně stojících předělů a zahradních schodů.

Zdicí systém je k dispozici ve dvou základních modulech 400 a 600mm. K dispozici jsou kameny bez otvorů DS, které jsou vhodné pro realizaci nízkých, se základy neprovázaných dělicích zídek s výškovým limitem 600mm. Těchto kamenů lze současně využít jako zákrytových desek pro konstrukce stavěné z kamenů s otvory. Kameny s otvory DSO jsou určeny pro realizace, u kterých je již nutné provázání konstrukce se základem - zděné ploty, opěrné zídky, atd. Součástí systému je také sloupková tvarovka, kterou lze ve variantě bez otvorů využít pro realizaci zahradních schodů nebo jako již zmíněnou zákrytovou desku.

Dlažba ALMA

Povrch této dlažby je tvarován do reliéfu a je opatřen povrchovou úpravou Perfect Clean TOP, která vytváří

na povrchu hedvábný lesk, brilantní barvy a usnadňuje údržbu a čištění. Reliéf dlažby ALMA je tvořen rovnoměrně zvrásněným povrchem s nepravidelnou obvodovou hranou jednotlivých desek. Vzniká tak efekt jemně opracovaného kamene. Dlažba je vhodná zejména k dláždění teras, zimních zahrad a dalších ploch v okolí rodinných domů, popř. ploch v návaznosti na jejich vnitřní prostory, kde vyžadujeme dokonalý vzhled a snadnou údržbu.