Magazín

Zajímavosti ze světa betonu a Presbetonu

Plot, jako vizitka každého domu

Plot, jako vizitka každého domu

Ploty
Jste-li majitelé domu nebo chaty, jistě je jednou z vašich zásadních starostí vymezení pozemku, které udrží mimo vaši zahradu kroky náhodných kolemjdoucích, ale i jejich zvídavé pohledy. U nás je zkrátka na rozdíl od jiných kultur kvalitní plot téměř nezbytnou součástí každé zahrady. Plot však není pouhým účelovým doplňkem, má i estetický rozměr, na který mnozí zapomínají.
Kouzelná zahrada za elegantní zdí

Kouzelná zahrada za elegantní zdí

Ploty
Ten kdo bydlí na samotě u lesa s výhledem do krajiny o výstavbě vysoké zdi pravděpodobně neuvažuje. Majitelé objektů v hustší zástavbě, však podobné myšlenky mít mohou. Kvalitní plotový systém či zeď oddělí váš dům vizuálně, a navíc se budete cítit v bezpečí před případnými nechtěnými návštěvníky.
Okolí bazénu se bez kvalitního povrchu neobejde

Okolí bazénu se bez kvalitního povrchu neobejde

Dlažby kolem bazénu
Jedno z pozitiv, které přinesl poslední pandemický rok, je to, že jsme si více začali vážit svých zahrad. Mnoho z nás se muselo obejít bez výprav do ciziny, což nás přinutilo vytvořit si prázdninovou atmosféru přímo doma, na své zahradě. Ne nadarmo se hitem posledního léta stal bazén, který během parných dní zabaví všechny generace.
Plánování  zahradních cest si zaslouží náležitou pozornost

Plánování zahradních cest si zaslouží náležitou pozornost

Schodiská
Pokud má být zahrada plnohodnotným prostorem, měla by vás lákat k bezcílným toulkám za jakéhokoliv počasí. Prohánět se v mokré trávě a podmáčené zemině však pravděpodobně nepovažuje většina z vás za ideální. Vaše zahrada by měla být protkána cestičkami, které vás pohodlně dovedou i do odlehlejších zákoutí vaší zahrady.

Nic nenalezeno