Podpora pro projektanty a architekty

V případě zájmu o informace nebo konzultace týkající se produktů či služeb pro architekty a projektanty, kontaktujte prosím našeho specialistu.

Bc. Michal Urban
michal.urban@presbeton.cz
tel.: +420 739 580 009

BIM řešení

„Building information modeling“ neboli BIM zvládne mnohem víc než jen 3D model stavby. Jedná se o metodiku vytváření projektu stavby, která hraje nepostradatelnou roli v novodobém navrhování. Aby byl BIM model plně využitelný, je nutné naplnit jej informacemi o všech použitých prvcích. Presbeton nabízí více jak 600 produktů připravených speciálně pro BIM v rámci služby bimproject.cloud. Naleznete u nás data produktů jako jsou dlažby, venkovní architektura, zdicí prvky, palisády, venkovní architektura a další.

Webový BIM katalog produktů Presbeton

BIM katalog Vám umožňuje procházet naše portfolio produktů připravených pro BIM.

V rámci katalogu můžete procházet produkty po jednotlivých kategoriích a filtrovat je dle požadovaných parametrů.

Následně si můžete vybrat produkt odpovídající vaší specifikaci a stáhnout si BIM podklady pro Revit nebo Archicad.

Webový BIM katalog Presbeton naleznete na adrese:

https://new.catalog.bimproject.cloud/cs/presbeton

BIM katalog jako plugin pro BIM software

V rámci služby bimproject.cloud jsme pro vás dále připravili i verzi BIM katalogu Presbeton jako pluginy pro Revit a Archicad.

Díky této integraci můžete přistupovat k databázi našich produktů přímo ze svého projekčního software. To vám umožní využít veškeré níže uvedené funkce a specifikovat produkty rychleji než kdykoli předtím.

Produktová databáze BIM katalogu v pluginech je synchronizována online a je vždy aktuální. To je hlavní výhoda oproti samostatným BIM knihovnám ke stažení, pakliže se potřebujete spolehnout na informace uložené uvnitř prvků - ať už kvůli výkazům nebo pokud odevzdáváte BIM model místo výkresů.

Pluginy jsou kompatibilní s verzemi Archicadu 20 a vyšší a verzemi Revitu 2018 a vyšší.

Aktuální verze pluginů ke stažení naleznete na adrese:

https://www.bimproject.cz/cs/downloads/presbeton

Hlavní funkce BIM katalogů v pluginech

Obecné a produktové specifikace

Každý uživatel má jedinečný proces při práci. S BIM nástroji Presbeton od bimproject.cloud máte vždy svobodu volby, jak postupovat při Vaší práci. Každé Vaše přání - specifikaci - můžete vložit do projektu jako parametr. Ten se uloží do obecného BIM objektu, který tak bude obsahovat pouze vámi zvolené informace. Není tedy nutné si vybírat finální produkt, pokud ještě nevíte, který přesně chcete použít. V dalších fázích projektu můžete zvolit již umístěné objekty a pomocí pluginu je aktualizovat. Můžete tak vkládat parametry nové a měnit již vložené. Stejným způsobem můžete zaměnit obecnou specifikaci za konkrétní produkt, který jí odpovídá.

Zámkové dlažby a povrchy

Pro zámkové dlažby, které jsou zpravidla na terénu, je užitečná funkcionalita, díky které si vložíte nejen šrafu, ale i vámi navolenou texturu. Některé kameny obsahují více barevných kombinací, které si můžete konfigurovat a vytvořit si tedy přesně takovou, jakou potřebujete pro svůj projekt. Pokud si chcete vytvořit vlastní variantu, je toto možné vložením a poskládáním jednotlivých kamenů.

Konstrukce

Některé produkty jsou navržené pro BIM model jako konstrukce, tj. například stěny nebo ztracené bednění. Tyto produkty se v BIM modelu vytvoří jako nové typy konstrukcí s přiřazenými materiály a vlastnostmi.

Samostatné BIM knihovny ke stažení Kompletní BIM knihovny pro Revit i Archicad si můžete stáhnout na adrese: https://www.bimproject.cz/cs/downloads/presbeton Knihovny jsou jako jeden ZIP soubor a kompatibilní s verzemi Archicadu 20 a vyšší a verzemi Revitu 2018 a vyšší.
Náhled použití knihoven pro Revit

Další podklady ke stažení