Plot, jako vizitka každého domu

Ploty
Jste-li majitelé domu nebo chaty, jistě je jednou z vašich zásadních starostí vymezení pozemku, které udrží mimo vaši zahradu kroky náhodných kolemjdoucích, ale i jejich zvídavé pohledy. U nás je zkrátka na rozdíl od jiných kultur kvalitní plot téměř nezbytnou součástí každé zahrady. Plot však není pouhým účelovým doplňkem, má i estetický rozměr, na který mnozí zapomínají.
14. 2. 2021 3 minuty čtení

Pokud bydlíte na rušné ulici, nikdo vám nemůže vyčítat, že se od ní odříznete klasickou plnou zdí. Ta vás oddělí nejen opticky, ale dokáže absorbovat i část hluku. Stejně tak, pokud si chcete dopřát klid od hlučných sousedů, nabízí se výstavba zdi jako jedno z ideálních řešení.

Jednoduché, rychlé a cenově výhodné řešení představují deskové plotové systémy od společnosti Presbeton, díky kterým postavíte libovolně vysokou zeď snadno a za rozumnou cenu. Betonové desky o šíři 2070 cm a výšce 40 cm se vsazují mezi vymezené betonové sloupky. Samotné vsazování jednotlivých panelů je velmi rychlé. Betonové panely jsou k dostání jak v jednoduché, hladké variantě, tak v zajímavých reliéfních úpravách. Dokáží tak věrně napodobit prkenný plný plot či kamennou zeď.

Další možností je výběr některého typu betonových zdících tvárnic z portfolia společnosti Presbeton, z nichž mnohé věrně napodobují tradiční kamenné zdivo. Přírodní povrch je umocněn nejrůznějšími typy povrchových úprav, které evokují opracovaný přírodní kámen. Záměrně otlučený vzhled stavebních kamenů CRASH BLOCK vypadá velmi exkluzivně v tradiční i moderní zástavbě.

Zajímavou retro variantu představuje betonová imitace klasické terakotové cihly ( Betonové cihly lícové - BCL ), která byla jinak v posledních letech téměř beze zbytku nahrazena moderními zdícími tvárnicemi. V určitých případech však investor ocení věčnou klasiku, ladící zejména s historickými objekty.

Pokud si chcete s plotem do ulice pohrát, můžete jakoukoliv ze jmenovaných tvárnic použít na stavbu podezdívky a sloupků, které vyplníte materiálem podle svých představ. Ať už zapojíte do práce místního uměleckého kováře nebo plot dotvoříte přírodním dřevem je na vás. Tento druh plotu se hodí na pohledové ploty směrem do ulice. Věřte, že pěkný plot oceníte nejen vy, ale zejména kolemjdoucí.