Městský mobiliář v zajetí hexagonu

Městský mobiliář
Změny klimatu a horka posledních let mění mnohá městská centra metropolí v neobyvatelné oblasti. Město 21. století zkrátka naléhavě potřebuje najít ztracenou rovnováhu mezi zastavěnou plochou a zelenou krajinou. Jak by mělo vypadat moderní město? Živé, pulzující, kreativní, harmonické a především by se v něm mělo dobře žít.
3. 6. 2021 3 minuty čtení

Pro tvorbu harmonických zákoutí ve veřejném prostoru, která nabídnou příjemná místa k odpočinku a setkání uprostřed měst, je kromě zeleně potřeba použít i vhodný městský mobiliář. Sázka na ucelený systém městského mobiliáře v tomto případě usnadní práci architektům, kteří nemusejí sahat ke zcela individuálním a drahým řešením, ale mohou volit designově zajímavé, nicméně jednodušší a levnější řešení.

Česká firma Presbeton se zaměřuje na výrobu betonových komponentů do soukromých i veřejných prostor. Beton je díky své odolnosti vhodným materiálem do problematických městských zón, kde musejí dané prvky odolávat nejen nepřízni počasí, ale i případným nájezdům vandalů. Designově zajímavý a rovněž oceňovaný systém H-E-X nabízí ucelený soubor elementů, které se hodí pro úpravy parků i veřejných prostranství. Inspirace tvarem hexagonu umožňuje přirozený přechod ze zpevněných ploch do parkové úpravy. Na rozdíl od vybetonovaných cest umožňuje zpracování kultivovaných zákoutí hravou formou. Součástí systému jsou lavičky, sedáky, květináče, stoly, stojany na kola, dlažební systémy, odpadkové koše, dělicí sloupky a svítidla.