Síla betonu, krása dřeva

Dřevo nabízí jedinečnou, neopakovatelnou strukturu a množství barevných variací, beton je ve srovnání s ním pevnější a odolnější. Firma Presbeton spojila přednosti obou materiálů v jeden. Výsledkem jsou betonové dlažby Natural, jež napodobují dřevo tak věrně, že jsou od něj téměř k nerozeznání.
3. 6. 2021 4 minuty čtení

Venkovní dlažby Natural jsou charakteristické vysokou životností, mrazuvzdorností, minimálními nároky na údržbu a nabízejí ucelenou nabídku jednotlivých komponentů. Další jejich výhodou – ve srovnání s exotickým dřevem, které je často používáno na výstavbu teras – je jejich příznivější cena, a to i přesto, že jde většinou o zakázkovou výrobu. Systém BARK zahrnuje nejen dlažby, ale i schody, palisády, travní lemy, odvodňovací žlaby, květináče či kostky, sloužící v prostoru jako dělicí a zároveň designový element. Všechny tyto ručně vyráběné prvky mají jednotný reliéf imitující prkna a k dostání jsou ve třech barevných provedeních: v hnědé, melírované béžovo-hnědé a hnědo-černé. Díky této kompletní nabídce lze vytvořit zahradu v jednotném stylu, která bude působit kompaktně a harmonicky.

Imitace přírodních originálů

Technologie výroby umožňuje vytvořit exkluzivní dlažby v přirozených barvách i obrysových tvarech, které věrně imitují dřevěné originály. Připravená betonová směs, složená z čistě přírodních materiálů, jež se podílejí na barevné diferenciaci jednotlivých typů dlažeb, se následně vlévá do připravených forem, kde poté dochází k jejímu vytvrdnutí. Jeho doba závisí na okolní teplotě, ta by však neměla klesnout pod pět stupňů Celsia. Následně je povrch dlažeb ošetřen speciální kompozitní látkou. Ta dlouhodobě zvýrazňuje barevnost a strukturu použitých pohledových betonů a zároveň povrch získává hedvábný lesk. Použitá impregnace Protect System TOP pak účinně zabraňuje pronikání vody a usazování nečistot (bláto, rostlinný olej, žvýkačky), a výrazně tak usnadňuje jejich odstraňování.

Vedle řady BARK lze vybírat i ze dvou dalších typů dlažby – WOODY a TOGO, jež dokážou nahradit originální dřevěné desky. Velkoformátová dlažba WOODY s reliéfním povrchem se vyrábí v jednom barevném provedení, a sice v hnědočerném odstínu. Na vyskládané ploše lze kombinovat tři rozměrově různé desky, tak aby celá plocha působila přirozeným dojmem. Vhodným doplňkem k této dlažbě může být i schod WOODY. Skvělým řešením pro terasy, prostory okolo menších vodních ploch, jako jsou bazény a umělá jezírka, a další místa určená k odpočinku a relaxaci je pochozí dlažba TOGO, kterou lze doplnit schodem či kostkou se stejným reliéfem.