Natural dlažby - okolí bazénu vyladěné k dokonalosti

Dlažby
Bazén představuje nepřehlédnutelný prvek v zahradě, často je její pýchou a dominantou. Mimo hlavní funkce bazénu je proto důležité, aby do okolního prostředí dobře zapadl. Výsledný dojem tvoří provedení bazénu a okolní pochozí plocha. Společnost PRESBETON nabízí ucelený program dlažeb vhodných k bazénu, tak se na ně pojďme podívat.
16. 2. 2023 3 minuty čtení

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Dlažba kolem bazénu by neměla klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria je beton, který je tak nejpoužívanějším materiálem na plochy kolem bazénu. Betonové dlažby jsou cenově dostupné, praktické, vyžadují minimální údržbu a přitom vydrží spoustu let. Jejich strukturovaný povrch je na oko přirozený a z pohledu bezpečnosti naprosto ideální.

Vyhledávaným řešením pro svůj jedinečný vzhled a užitné vlastnosti jsou Natural dlažby od společnosti PRESBETON. Tyto dlažby mají zvýšenou protiskluznost a nabízí se v nejušlechtileší povrchové úpravě Perfect Clan TOP - PCT zamezí pronikání vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu, dlažby jsou mrazuvzdorné a rovněž je usnqdněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek či rozlitý koktejl stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Natural dlažba BARK – přirozená struktura dřeva

Dlažby BARK jsou zdařilou imitací dřevěných povrchů. Dlažby napodobují svým vzhledem např. kůru, prkno, trám, pařez nebo letokruhy. Systém BARK obsahuje dlažby, palisády, travní lemy, žlaby, schody a květináče. Letos byl tento systém doplněný právě o bazénové lemy. Jedná se tak o komplexní řešení pro váš bazén, terasu i celou zahradu.

Natural dlažba VERTO – luxusní vzhled travertinu

Dlažba VERTO je inspirovaná luxusním travertinem. V uceleném Systému VERTO nechybí vnitřní a vnější bazénové rohy i minimalisticky střižené lemy, které k bazénům přináší zcela nový estetický zážitek. Velkoformátové dlažby ve tvaru obdélníku nebo čtverce si můžete pořídit v slonovinové nebo přírodní šedé barvě. Bazénové lemy se dají použít také při řešení palisád či opěrných prvků.

Natural dlažba LIMA – pro milovníky kamene

Dlažba LIMA připomíná kamennou dlažbu s ohlazeným kamenným reliéfem. K dispozici jsou 4 různě velké desky, které lze spolu vzájemně kombinovat. Dlažba je vzhledem ke své výšce určena pouze pro pochozí plochy zejména do zahrady, na terasu, na pěší zóny. V okolí bazénů ji nejlépe doplňuje bazénový lem BORNEO. Ten je určen k olemování bazénů oválného půdorysu. Vyrábí se ve dvou barevných provedeních s reliéfní povrchovou úpravou.