Okolí bazénu se bez kvalitního povrchu neobejde

Dlažby
Jedno z pozitiv, které přinesl poslední pandemický rok, je to, že jsme si více začali vážit svých zahrad. Mnoho z nás se muselo obejít bez výprav do ciziny, což nás přinutilo vytvořit si prázdninovou atmosféru přímo doma, na své zahradě. Ne nadarmo se hitem posledního léta stal bazén, který během parných dní zabaví všechny generace.
17. 3. 2021 3 minut čtení

Bazén bez upraveného okolí není kompletní

Ať už bazén již máte nebo teprve uvažujete o jeho pořízení, pravděpodobně již máte srovnány priority. Hlavní starostí je dostatek vody a její údržba v průběhu celé sezóny. Aby jste si užívali čistou vodu i na sklonku léta, je dobré uvažovat nad rámec používání klasické bazénové chemie. Důležitým aspektem je i upravené okolí kolem bazénu, které zamezí zanášení trávy, listí a kusů hlíny do pracně udržované čisté vody. Nejlepší je vydláždění minimální plochy kolem bazénu vhodným materiálem. Při výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku. Dlažba by se měla příjemně prohřát, aby se na ní dalo pohodlně ležet. Neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria je po dekády beton, zejména díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí některé typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean Top). Úprava PCT zamezí pronikání vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek či rozlitý koktejl stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Vsaďte na světlé barvy a příjemný povrch

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek . Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. U tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažby NATURAL zdařile imitující kámen nebo dřevo. Dlažební desky LIMA například velmi zdařile imitují kámen a jsou dostupné v teplém karamelovém odstínu. Dlažba RIGA rovněž připomíná starou kamennou dlažbu. Oblíbené jsou i povrchy imitující dřevo, například dlažba WOODY. Nejběžněji se však využívá klasická plošná dlažba, např. dlažba ALMA, TRAVERTIN aj. Kromě hladkých typů nabízí firma Presbeton i několik typů s vymývaným povrchem, ze kterých vystupují malé oblázky a zákazníci si je pochvalují díky lehkému masážnímu efektu.