LITE - nová kategorie plošných dlažeb

Dlažby
Betonové dlažby LITE jsou letošní novinkou na českém a slovenském trhu. Tento výrobek společnosti PRESBETON velmi jasně reprezentuje firemní hodnoty, jimiž jsou vysoká kvalita a autentičnost. Firma stojí na mnohaleté tradici a je spolehlivým partnerem při menších i rozsáhlejších projektech.
6. 5. 2024 2 minuty čtení

Architektura v moderním pojetí pracuje s betonem jako s materiálem, který je mnohdy nosným prvkem celého projektu. Jeho účinná kombinovatelnost se sklem, dřevem a zelení se hojně využívá při výstavbě monumentálních administrativních budov. Ty však inspirují řešení povrchů také v interiérech domácností. Současná technologická vyspělost a snaha reagovat na aktuální požadavky moderní architektury vyústila ve výrobním závodě PRESBETON Drahotuše, s.r.o. ve vývoj nového typu dlažeb – dlažeb LITE.

Betonové dlažby LITE jsou ideálním řešením pro terasy, balkony či pochozí zpevněné plochy. Vzhledem k formátu 600 x 600 má dlažba schopnost opticky zvětšit menší prostory. Řadu využití nalezne díky nabízeným možnostem povrchové úpravy a barevnosti. Dlažby LITE jsou v současnosti dostupné ve 3 variantách -  MODENA, NEAPOL a PALERMO a každá je jedinečná právě svým povrchem.

Povrch dlažby MODENA vzniká jemným kartáčováním betonu. Dlažba je dostupná v šedé a antracitové barvě.  Povrch dlažby NEAPOL lze vzhledem připodobnit k přírodnímu kameni na bázi žuly. Tento produkt je nabízen v bílém, šedém, antracitovém a krémovém barevném provedení. Třetí dlažbou, která spadá do kategorie LITE, je dlažba PALERMO, jejíž reliéfní povrch je inspirován břidlicí. Volit můžete i zde mezi bílou, krémovou a antracitovou barvou. Klíčovým parametrem těchto betonových dlažeb je výška 30 mm, díky níž lze s dlažbou manipulovat snadněji než se standardními betonovými výrobky.

Po technologické stránce patří kategorie dlažeb LITE na špičku mezi betonovými dlažbami. Při jejich výrobě je používán vysokohodnotný beton. Důsledkem je zachování maximální kvality při minimální výšce. Dlažba je méně porézní a má vysokou objemovou hmotnost. Kombinací inovované metody kartáčování s povrchovou impregnací Protect System TOP vzniká velmi ušlechtilý povrch, čímž se zvyšují užitné i estetické vlastnosti dlažby. Dlouhodobě kvalitní vzhled zaručíte pravidelnou údržbou.