VELEHRADSKÉ VINICE – betonová perla ve vinici

Dlažby
Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s rodinou či posedět s přáteli? Kvalitní moravské víno, čerstvé delikatesy a výhledy do přírody jsou hlavními lákadly nově vybudované vinotéky nedaleko poutního místa Velehrad.
17. 8. 2022 1 minuta čtení

A pokud právě hledáte řešení pro příjezdovou cestu, terasu nebo zahradu ve svahu, přijeďte se inspirovat. Výrobky PRESBETON jsou zde pěknou ukázkou toho, jak pomocí betonových prvků vytvořit osobitý a zajímavý exteriér.
Terasa ve svahu
Hlavní společenský prostor tvoří velká terasa, které dominuje dlažba TAŤÁNA v rozměrech 80x80cm. Dlažba vyniká strukturou betonu a použitého kameniva. Navazující pochozí plochy jsou řešeny stejnou dlažbou v rozměru 40x40 cm. Terénní nerovnosti navazující vinice vyrovnávají kaskádovitě uspořádané terasy, které slouží z části jako místa k sezení, z části jsou osázeny rostlinami. Sestaveny jsou ze zahradních stěn STANDARD v hladkém provedení a natural dlažby WOODY v imitaci podlahových prken.
Zámková dlažba nemusí být nuda …
… pokud místo klasického řešení zvolíte některou z moderních typů dlažeb. Ve vinařství padla volba na zámkovou dlažbu ALTERNO, která kombinuje rozměrově různé kameny. Lineární skladba působí architektonicky vyzrále a obzvláště při větších plochách zanechá působivý dojem. Na výběr je tryskano-kartáčovaný povrch v šedém, bílém nebo černém provedení, hladký povrch se nabízí v colormixu Arido, Kamelo a Piano - ten byl použit v tomto projektu. Parkovací místa a plochy s požadavkem na drenáž jsou osazeny vegetační dlažbou HYDROBAR a HYDROSET.
Jednotný architektonický styl
Funkční a estetickou stránku vinařství doplňují i další betonové prvky PRESBETON – sloupek s osvětlením HEX, odpadkový koš HEX, betonový sedák Y nebo květináče PILETA 1, povrch přírodní, hladký. Všechny použité dlažby jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody. Nabízí prvotřídní řešení pro každý exteriér.