Křehkost květin, pevnost betonu a výhra prvomájové soutěže

Aktuality
Beton ve službách přírody: Proč jsou betonové květináče tak populární?
27. 8. 2023 2 minuty čtení

Věděli jste, že ve městě Kuala Lumpur v Malajsii stojí rodinný dům, jehož koncept je tvořen složením betonových květináčů a celý projekt nese název „Planter Box“? Betonové prvky mají totiž mnoho výhod, a proto není divu, že se staly velmi využívanými v moderní architektuře. Objevují se v nových zástavbách, jako doplňky rodinných domů, ale mohou také skvěle podtrhnout jedinečnost historických prostor. Harmonické kombinace betonu, kovu a přírody vás naprosto uchvátí!

Květináče LITE BLOCK a LITE CUBE jsou svým vzhledem vysoce atraktivní a nadčasové. Zajišťují dokonalé dokreslení prostoru v exteriéru i interiéru. Materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, se nenechte zmást. Právě beton poskytuje klíčové výhody pro umístění vaší okrasné zeleně. Květináče od PRESBETONU z této řady jsou navíc odlehčené a tím pádem se nemusíte bát náročnosti z hlediska manipulace.

Beton poskytuje stabilitu při zhoršených povětrnostních podmínkách a je odolnější proti mechanickému poškození. Stabilní prostředí poskytuje také kořenům rostlin, což může podpořit celkové zdraví a růst rostliny. Navíc se betonový květináč vyplatí využít i pro jeho schopnost udržovat teplotu a odolávat nevítaným škůdcům.

Betonové květináče LITE BLOCK a LITE CUBE  jsou vhodné pro květiny i pro okrasné keře a stromy.  Dostupné jsou v bílé a šedé barvě s hladkým povrchem. Vyberte si ze dvou velikostí u květináčů LITE BLOCK a doplňte je o květináče LITE CUBE, kdy můžete volit z pěti velikostních variant.

Právě tyto květináče byly cenou naší prvomájové soutěže a článek je ilustrován fotografiemi od výherců. Neváhejte se tedy zapojit v příští soutěži a staňte se vítězem i vy. Ceny budou opět velmi lákavé!