Čím nejlépe impregnovat betonové povrchy?

V současnosti je na trhu celá řada impregnačních přípravků použitelných na ošetření betonových povrchů. Obecně zjednodušeně se dělí na dvě skupiny dle toho, zda ovlivňují barevnost ošetřeného povrchu či nikoliv:

  1. Bez barevnostního ovlivnění ošetřeného povrchu – převážně na bázi organokřemičitanů (silany, siloxany) - asi nejběžnější, jednoduchá aplikace, neovlivňují výslednou barevnost. Převážně poskytují vodoodpudivost, ale mohou se vyskytovat i přípravky s určitou mírou odpudivosti i vůči olejům (oleofobní efekt), např. přípravek REMEI Rebatex BI Super .

  2. S barevnostím ovlivněním (prohloubením, ztmavením barev) ošetřeného povrchu – na bázi akrylátových pryskyřic - zanechávají znatelný film, vytváří efekt podobný povrchu betonu za mokra či za vlhka. Náročnější na aplikaci (spíše jen nátěrem, lepí trysky v postřikovači) a klimatické podmínky při nanášení (doba schnutí, vytvrzování - ochrana před deštěm). Měly by poskytovat i určitou ochranu vůči olejům, mastnotám.

Dále doporučujeme produkty společnosti SIKA CZ - Sikagard 907W nebo společnosti REMEI - REBA SK 30 .

Takže si na úvod musíte říci, co Vám bude vyhovovat. V přiložených dokumentech najdete důležité informace týkající se údržby betonových povrchů.

Pro bližší představu se podívejte na přiložené video.

NázevRozměry
d x š x v (mm)
Barva/povrch
Cena s DPH
kusů | m²
Seznam
Impregnace REBA SK 30
Množství - 1 kg
__ x __ x __
Bez názvu
 373,89 Kč/ks
Zadejte množství
Impregnace REBA SK 30
Množství - 5 kg
__ x __ x __
Bez názvu
1 710,94 Kč/ks
Zadejte množství
__ x __ x __
Bez názvu
 394,46 Kč/ks
Zadejte množství
__ x __ x __
Bez názvu
1 852,51 Kč/ks
Zadejte množství