Dlažba WOODY - ZOO Ostrava

Aktuality
Na beton dřevo v ZOO Ostrava - mezi Wanderu a Tanganikou.
2. 8. 2023 2 minuty čtení

Moravskoslezská metropole Ostrava je bývalým ocelářským městem, které máme většinou spojené s hornictvím, Stodolní ulicí a v poslední době i hudebními festivaly Colours of Ostrava a Beats for Love. Ostrava se však může těšit stále se navyšujícímu zájmu o zoologickou zahradu, která se stává jednou z dominant tohoto města.

Foto Makaka lvího, zdroj: ZOO Ostrava
ZOO Ostrava je jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad, kterými se Česká republika pyšní. Návštěvníci všech věkových kategorií si přijdou rozhodně na své, a to nejen díky pestrému výběru zvířat ale také relaxačním zónám, dětským hřištím a interaktivním expozicím. 
Vedení ZOO dbá na to, aby byla zachována místní biodiverzita, a snaží se v celém areálu využívat materiály šetrné k přírodě. Kompletní rekonstrukcí prošel mimo jiné také pavilon WANDERU, kde se nachází expozice nejohroženějšího druhu makaka, Makaka Lvího.
Společnost PRESBETON zaručuje využití čistě přírodních materiálů a zvýšenou užitnou hodnotu svých výrobků díky neustále se zlepšující výrobní technologii. Jasnou volbou zde byla dlažba WOODY z řady NATURAL. Její vzhled vás naprosto uchvátí. Svou autenticitou výrazně přispívá k dokreslení atmosféry, díky které se ocitnete v tropickém deštném lese v pohoří Jihozápadní Indie. Výběr vhodné dlažby je stěžejní z funkčního hlediska, hraje však zcela klíčovou roli i z hlediska estetického. 
Dlažební desky WOODY jsou nerozeznatelné od dřeva, v tomto případě byla zvolena dlažba WOODY hnědá/černá. Velkoformátová dlažba WOODY je dostupná ve dvou formátech 800 x 195 x 80 mm a 1200 x 195 x 80 mm. Vybrat si můžete z již zmíněného barevného provedení hnědá/černá nebo béžová/světle hnědá. Rozhodujícími vlastnostmi zde jsou levnější a jednodušší údržba, vysoká odolnost a mrazuvzdornost materiálu.
Navštivte ZOO Ostrava a až budete procházet mezi pavilony WANDERU a TANGANIKA, vzpomeňte si, že jdete po nikoli dřevěných prknech, ale po betonové dlažbe od PRESBETONU.