ZPEVNĚNÉ PLOCHY JAKO CESTA K ZÁBAVĚ

Dlažby
Připravte se na léto plné oslav a příjemných chvil s přáteli. Abyste si všichni tuto akci náležitě užili, začněte hezky od podlahy.
4. 6. 2024 5 minut čtení

Společnost PRESBETON je předním výrobcem betonových výrobků na českém i slovenském trhu a již několik desítek let je také spolehlivým partnerem vašich projektů. Betonové dlažby, které vyrábí, jsou nejen nejatraktivnější, ale i vysoce funkční a ve spojení s pečlivě upraveným zeleným trávníkem na vaší zahradě vytvoří naprosto idylické prostředí, ze kterého se vám nebude chtít odejít.

Jak správně vybrat dlažbu?

MATERIÁL: Vybírejte takový, který je vhodný pro vaše klimatické podmínky. Měl by být vysoce odolný proti změnám počasí a vydržet jak přímé slunce, tak i tuhé mrazy.

ODOLNOST: Dlažba by neměla být odolná jen vůči teplotním výkyvům, ale i vůči dalším vnějším vlivům.

BEZPEČNOST: Volte dlažbu s vhodnou povrchovou úpravou, která bude bezpečná pro všechny členy domácnosti zejména v blízkosti vodních ploch (bazény, vířivky, jezírka) nebo za deštivého počasí.

DESIGN A STYL: Dlažbou můžete dokreslit atmosféru celého prostoru nebo může být i jeho dominantou. Nezapomeňte však vybírat citlivě, aby si dlažba hezky povídala s ostatními prvky exteriéru.

ROZMĚRY A TVAR: V návaznosti na design doporučujeme se zaměřit také na formát dlažby. Menším prostorám sluší větší formáty, avšak fantazii se meze nekladou

ÚDRŽBA: Různé typy dlažeb vyžadují odlišnou údržbu. Většina lidí preferuje dlažby, které jsou co nejvíce bezúdržbové a mají případně i impregnační ochranu

CENA: Hledejte takovou dlažbu, která bude splňovat všechny nebo co nejvíce vašich požadavků. Vybírejte tu, která nabízí optimální poměr mezi cenou a kvalitou.

Vysoce kvalitní dlažbou, která splňuje výše uvedené parametry je například dlažba TAŤÁNA. Je součástí sortimentu plošných dlažeb, které se vyrábějí v závodě PRESBETON v Drahotuších. Povrch této dlažby je opracován tryskáním, čímž krásně vynikne struktura betonu a použitého kameniva. Její povrchová úprava zaručuje výborné protiskluzové parametry. Dlažba TAŤÁNA je opatřena impregnací Protect System TOP pro snadnější odstranění nečistot. Představuje v  sortimentu tryskaných povrchů produkt vyšší kategorie. Vybírat můžete z 8 různých formátů a 7 barevných provedení.

Plošná dlažba je v dostupných formátech a tloušťkách určena pro pochozí plochy. V případě přizpůsobení podkladních vrstev (pokládka na železobetonovou desku do maltového lože nebo štěrkového lože), lze plošnou dlažbu použít jako pojízdnou při zatížení lehkým automobilovým provozem (osobní automobily). Plošnou dlažbu lze také pokládat rozebíratelným způsobem na plastové terče.

Dlažební desky doporučujeme klást se párou 3-5 mm, v případě pokládky „na sraz“ hrozí vlivem pohybu desek o sebe vyštípání hran a rohů - pro vyplnění spár doporučujeme použít čistý křemičitý písek frakce 0-2 mm, při použití větší frakce spárovacího materiálu může dojít k poškození dlažby vyštípáním hran, znečištěný písek může vést k trvalému znehodnocení dlažby.  Je vhodné pokládat dlažební desky z více palet najednou, předejde se tak případným barevným odlišnostem v ploše dlažby. Obvod dlážděné plochy je nutné stabilizovat použitím betonových obrubníků (s výjimkou pokládky do betonového potěru nebo stavebního lepidla na ŽB desku), v opačném případě není zajištěna stabilita kladecí vrstvy proti vodorovnému posunu.

Měkký zelený trávník je pastvou pro oko a velmi příjemný při chůzi bosýma nohama. Jsou však situace a místa, kde bychom raději upřednostnily zpevněnou plochu. To pravé řešení má pro vás připravené PRESBETON. Neváhejte si prohlédnout naše produkty a užít si s nimi nejen letní radovánky!