PREHĽAD NOVINIEK PRE ROK 2023

Aktuality
Prehľad noviniek pre rok 2023
23. 2. 2023 15 minút čtení

V Presbetonu si zakládáme na kvalitě a na schopnosti nabídnout zákazníkům vždy jen to nejlepší. I pro letošní rok jsme náš sortiment rozšířili o spoustu zajímavých novinek.
Dubová prkna, přírodní břidlice nebo jemně zrnitý kámen jsou od svých přírodních předloh téměř k nerozeznání. 
Vsakovací a drenážní dlažby reagují na současné požadavky udržitelného nakládání s děšťovou vodou a za zmínku stojí také Dekorativní obklady TRAPEZ, které posouvají možnosti použití pohledového betonu v interiéru i exteriéru do nových dimenzí.
Nové bazénové lemy, dlažby, zdicí prvky, schody,.....

To všechno najdete v novinkách PRESBETON 2023
1. JE TO DŘEVO, NENÍ TO DŘEVO?

Dlažba OAK a Schod OAK 1 a 2

Tuto otázku si může položit každý, ale věřte, že dlažba OAK
s povrchem masivních dubových prken je lepší než dřevo.
Součástí skupiny OAK jsou také schody OAK, kterými můžete
krásně doplnit vaši realizaci.
2. DOKONALÁ IMITACE BŘIDLICE

Dlažba SLATE a Bazénové lemy SLATE

Výrobky SLATE s reliéfem štípané břidlice se skvěle hodí
na terasy, chodníky nebo k zahradním altánům. Své místo najdou také v parcích a v okolí občanských staveb. Součástí řady SLATE je také bazénový lem.
3. ZÁMKOVÁ A SKLADEBNÁ DLAŽBA

Dlažba Arkona I a II

Dlažba 
ARKONA je svým designem a parametry určena k širokému využití na soukromých i veřejných prostranstvích. K dispozici jsou dva navzájem kombinovatelné formáty v tloušťce 80mm. Tryskaný/kartáčovaný povrch zaručuje výborné protiskluzové vlastnosti.
4. U BAZÉNU UŽ NEUKLOUZNETE

Bazénový lem BALI

Dílce bazénových lemů BALI svým reliéfem věrně napodobují povrch jemně zrnitého přírodního kamene. Jsou určeny pro olemování bazénů pravoúhlého půdorysu. Bazénový lem BALI s reliéfním povrchem je tvořen průběžným prvkem a vnitřním rohem. Díky neutrálnímu barevnému provedení a jemně zrnitému reliéfu je vhodný ke kombinaci se všemi typy dlažeb.

 

5. VEGETAČNÍ A DRENÁŽNÍ DLAŽBY

HYDROPAS

Vegetační a drenážní dlažba HYDROPAS je určena pro plochy s požadavkem na vysokou propustnost srážkových vod do podkladních vrstev. HYDROPAS lze použít k vytvoření nenásilného přechodu dlážděných ploch v zatravněné zelené plochy nebo zpevnění svahů s mírným sklonem. Vysoká vodopropustnost je dána designem výrobku a širokými spárami mezi jednotlivými kameny. Mezery mezi dlažebními kameny a otvory lze vyplnit kamenivem nebo osadit trávou.

6. VSAKOVACÍ DLAŽBY

HOLLAND I VSK a HOLLAND III VSK

VSK dlažby jsou určeny pro plochy s požadavkem na vysokou propustnost srážkových vod do podkladních vrstev. Jemnozrnná struktura VSK dlažeb zaručuje výborné vsakovací parametry při zachování standardní velikosti spár. Vsakování vody je značnou měrou ovlivněno skladbou podlkadních vrstev. Všechny VSK dlažby jsou mrazuvzdorné.

7. OKRASNÉ BETONOVÉ TVÁRNICE

VERA

Okrasné betonové tvárnice VERA s hladkým povrchem a fazetou jsou určeny zejména k realizaci okrasných lemů, ke zpevnění mírných svahů nebo k vytvoření okrasných či protihlukových stěn v zahradách a parcích. Hotovou stěnu je možné prosypat zeminou nebo kamenivem. Tvárnice VERA nejlépe vyniknou po osázení okrasnými květinami.

8. BETONOVÉ SEDÁKY

BOUNTY

Bounty - elegantní, designová, moderní varianta betonového sedáku v čistém bílém provedení. Použití je naprosto univerzální. Je vhodný do zahrad zvláště v minimalistickém stylu, ale také do parků nebo k veřejným stavbám.

9. ZAHRADNÍ MŮSTEK

PUENTE 2

Betonový můstek PUENTE 2 je určený do zahrad a parků jako praktický designový doplněk. Hodí se k překlenutí potůčků, zahradních jezírek, drobných vodních ploch nebo záhonů.

10. SPORT

PINGPONGOVÝ STŮL

Betonový pingpongový stůl se výborně hodí do parků, na veřejná hřiště a zejména na místa, kde je potřeba zvýšená odolnost proti povětrnostním vlivům a intenzivnímu používání. Předností tohoto stolu je jeho hmotnost, minimální nároky na údržbu a dlouhá životnost. Hrací desky stolu jsou vyrobeny z vysokohodnotného celoprobarveného zeleného betonu.

11. PALISÁDA PULIA

Palisáda PULIA

Palisáda PULIA o výšce 600mm je určena pro řešení menších výškových rozdílů nebo lemování záhonů a travnatých ploch. Palisádu lze použít také jako obrubník. Díky šířce 300mm je realizace jednoduchá a rychlá. Palisáda Pulia je dostupná v černém barevném provedení. Tyto palisády jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.
12. DEKORATIVNÍ BETONOVÉ OBKLADY

Betonové obklady TRAPEZ

Betonové obklady TRAPEZ jsou určeny k finální povrchové úpravě stěn. Svěží design obkladů z pohledového betonu vynikne zejména na větších plochách v interiérech i exteriérech. Betonové obklady TRAPEZ jsou ideální zejména pro vstupní a reprezentativní prostory budov, ale skvěle vyniknou také na fasádách, stěnách obytných místností nebo koupelen. Předností obkladů TRAPEZ je tloušťka pouze 20mm, nízká hmotnost a snadná realizace.