Probarvené betonové dlažby vládnou letošnímu létu

Dlažby
Betonová dlažba patří ke klasice. Pryč jsou doby, kdy bylo možné betonovou dlažbu pořídit pouze v klasickém šedém odstínu. Dnes v nabídce předních českých výrobců najdeme celou řadu zajímavých probarvených variant. Díky moderním technologickým postupům dokáže věrně napodobit kámen, dřevo, kov nebo třeba cihelnou terakotovou dlažbu.
6. 6. 2021 4 minuty čtení

Jedno z nejširších portfolií betonových dlažeb a komponentů na exteriérové i interiérové použití nabízí například česká společnost Presbeton. Kromě klasické šedé dlažby najdeme v nabídce společnosti Presbeton i celou řadu atraktivních probarvených typů.

Teplá žlutá rozzáří každou zahradu

Teplé žluté či okrové odstíny vypadají luxusně jak na terasách, tak u obkladů kolem bazénů. Například plošná dlažba ALMA je nabízena v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT pro snadnou údržbu a čištění.

Černobílá klasika monumentálních rozměrů

Černobílá kombinace je klasikou, která neomrzí. Velkoplošná dlažba MONUME XL je dostupná v opravdu impozantním rozměru 1 m x 1 m nebo 1 m x 0,5 m a třech barevných odstínech, šedé, bílé a černé. Velké formáty působí pěkně i na menších plochách, které dokáží opticky sjednotit a zvětšit. Dlažba MONUME XL má výborné protiskluzové vlastnosti a je opatřena povrchovou úpravou Protect System IN, která zamezuje pronikání vody do struktury dlažby a usnadňuje čištění. Navíc je designována na maximální zatížení včetně pojezdu nákladních automobilů.

Dlažba v ohnivých barvách

Letošnímu roku jednoznačně vládnou ohnivé terakotové odstíny. Například zámková dlažba VEKTORIT v ohnivé variantě Vesuv v celkovém retro vzhledu překvapivě skvěle ladí jak s moderní, tak s klasickou venkovskou architekturou. Dlažba PICADO v barevné variantě colormix Tiera dokonale imituje přírodní kámen v nepravidelném tvaru. Pokládka je však na rozdíl od přírodního kamene usnadněna větším rozměrem jednotlivých dlaždic, na kterých jsou již z výroby vytvořené „falešné" spáry, které se spolu s těmi skutečnými po pokládce zasypou vhodným pískem. Tím se podtrhne dokonalá přirozenost vyskládané plochy. Dlažba je určena pro pochozí plochy i pro místa s občasným pojezdem osobních automobilů. Můžete je tak použít na terasu, chodníčky i před vjezd do garáže.

Vnitřní ochranný systém prodlouží životnost dlažby

Společnost Presbeton opatřuje všechny své produkty speciálním vnitřním ochranným systémem Protect Sytem IN, který propůjčuje finálním produktům intenzivnější barvy a snižuje nasákavost výrobků na naprosté minimum. Redukovaná nasákavost výrobků má dlouhodobě pozitivní vliv na barevnou stálost dlažeb a usnadňuje jejich údržbu a čištění. Některé typy dlažeb jsou nabízeny v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean Top). Úprava PCT zamezí pronikání vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek z grilování či rozlité víno tak stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.