Hravý HOLLAND v MŠ Nedvědova Olomouc

Aktuality
Nechte se strhnout hravostí černožluté mozaiky, kterou nabízí dlažba HOLLAND položená v jedné ze školek městské části Olomouc-Povel.
7. 9. 2023 2 minuty čtení

Žlutá a černá, to jsou barvy dlažby z řady HOLLAND, které v této kombinaci tvoří hravou mozaiku před vstupem ze zahrady do MŠ Nedvědova Olomouc. PRESBETON se spolu s vedením mateřské školy nechal inspirovat vznešenou včelou medonosnou, včelkou Májou, chcete-li.

Jak zpívá Karel Gott, páni učení a zkušení dali hlavy dohromady a rozhodli se poskytnout malým uličníkům a uličnicím prostor, který je při příchodu do školky bude vítat už z dálky. Paní učitelky budou moci dětem zpestřit čas venku právě díky dlažbě HOLLAND od PRESBETONU.

Prostředí mateřské školky je pro děti klíčové. Učí se zde spoustě nových věcí, rozvíjí se jejich kreativita a socializují se. Požadavky rodičů na výběr vhodné školky pro své ratolesti narůstají. Zásadní roli hraje jak přístup zaměstnanců, se kterými přijdou děti i rodiče do styku, tak také vybavení školky. MŠ Nedvědova chce dětem poskytnout to nejlepší, a proto zvolila spolupráci s PRESBETONEM. Žlutočerná mozaika z betonové dlažby je inovativním a inspirativním prvkem, jež napomáhá vytvořit pozitivní atmosféru a stimuluje dětskou kreativitu.

Zvolené barvy černá a žlutá mají své charakteristické vibrace. Žlutá je barva slunce, nejintenzivnější a nejzářivější. Tato barva dobíjí duševní i fyzickou energii, je vysoce povzbudivá a podporuje objevování.

Černá barva je ke žluté kontrastní, nikoli však v negativním slova smyslu. Černá v sobě nese stálost, pevnost a do značné míry je také léčivá stejně jako může být i tma, která nás nutí zpomalit, zastavit se. Kombinace žluté a černé tak podporuje rozvoj kreativního myšlení a rovnováhu emocí.

Dlažba HOLLAND je ideálním řešením dlažby, která nabízí kromě černé a žluté i další působivé barevné varianty ve více velikostech a výškách kamenů. Obrovskou výhodou tohoto typu dlažby je variabilita jejího použití. Kameny o výšce 80 mm lze využít pro více zatížené plochy (parkoviště, zastávky, obchodní centra,…). Naopak kameny vysoké 40 a 50 mm jsou vhodné pouze jako pochozí plochy bez většího zatížení např. pojezd automobilů. Zlatý střed představují kameny o výšce 60 mm, u nichž je občasný pojezd osobních vozidel možný.

Kompletně celá nabídka kamenů této dlažby je mrazuvzdorná a ošetřena ochranným systémem Protect System IN, které výrazně zmírňuje důsledky znečištění a pronikání vody.

Vyberte si svou variantu dlažby HOLLAND i vy!